+

Kompendium

Kompendium wiedzy w zakresie oświetlenia przejść - ściągnij plik.
+

Rozwiązanie

Pomoc w doborze oświetlenia - wyślij do nas e-mail.
+

Analiza

Analiza, pomiary oświetlenia i  badania przejść
- wyślij e-mail.

Przeprowadzenie obliczeń oświetlenia jest warunkiem koniecznym właściwego doboru opraw ale nie wystarczającym. Przydatna, a w miejscach niebezpiecznych, konieczna jest weryfikacja pomiarowa instalacji. W prawidłowo realizowanym procesie projektowym należy dokonać pomiary a przynajmniej oględzin miejsca instalacji przed doborem. Oprócz luminacji jezdni musimy wziąć pod uwagę inne jasne obiekty w tle przejścia – doświetlone ściany, źle zlokalizowane oprawy, reklamy itd.

badania przejść    pomiar przejścia

Weryfikacja pomiarowa powinna być praktyką po wykonaniu instalacji. Należałoby także sprawdzać okresowo, czy nadal są zapewnione właściwe warunki na przejściu dla pieszych. Pojawia się pytanie – co zrobić, gdy pomiary wykażą, że zainstalowane oprawy są za słabe. Dobrze wykonany projekt powinien zapewnić właściwy zapas na zdarzenia z którymi można mieć do czynienia w danej lokalizacji. Oszczędność energii elektrycznej zapewniamy odpowiednim poziomem ściemnienia lub rozjaśnienia opraw.

Służymy pomocą w pomiarach luminacji (jasności) przejść dla pieszych. Należy podkreślić, że żaden luksomierz nie jest wystarczającym przyrządem do pomiarów weryfikujących poziom bezpieczeństwa wynikający z oświetlenia przejścia dla pieszych.
Jeżeli są Państwo zainteresowani wykonaniem pomiarów – prosimy o kontakt.

Bezpieczne przejście dla pieszych

Bezpieczne przejście dla pieszych

to projekt, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg na przejściach i skrzyżowaniach.

Partnerzy

pzu Dąbrowa Górnicza Brzeszcze Kołobrzeg Brzeźnica

Czernichów